حمله تروریست ها به شرق کنگو جان 10 نفر را گرفت

به گزارش وبلاگ آریاگستر، حمله تروریست ها به منطقه ای در شرق کنگو، در قاره آفریقا 10 کشته برجای گذاشته است.

حمله تروریست ها به شرق کنگو جان 10 نفر را گرفت

از رویترز، مقامات محلی و یک شاهد گفتند که اسلامگرایان مظنون در حمله به روستایی در جمهوری دموکراتیک شرقی کنگو 10 نفر را کشتند و چندین نفر دیگر را نیز ربودند.

این منابع محلی اعلام کردند که این حمله که در آن مهاجمان از قمه استفاده می کردند در روستای مابوله، در حدود 25 کیلومتری (16 مایلی) جنوب شرقی شهر بنی پایتخت کنگو رخ داد.

موهیندو مبلا یک بازمانده کنگویی که از این کشتار جان سالم به در برده برد، در تشریح این حادثه گفت که آنها بدون هیچ دلیلی 10 نفر را در اینجا کشتند.

هنوز عامل این حمله معین نیست، اما مقامات محلی، نیروهای ائتلاف دموکراتیک (ADF)، یک گروه مسلح اوگاندایی را که از دهه 1990 در شرق کنگو فعال است، در این حادثه مقصر می دانند.

بر اساس آمار سازمان ملل، این گروه اوگاندایی سال گذشته حدود 850 نفر را به قتل رسانده است.

حملات انتقام جویانه علیه غیرنظامیان از زمان آغاز عملیات ارتش کنگو علیه گروه نیروهای ائتلاف دموکراتیک (ADF) در نوامبر سال 2019 به شدت افزایش یافته است.

گروهک تروریستی داعش مسؤولیت چندین حمله مشابه که نیروهای ائتلاف دمکراتیک به دست داشتن در آن مشکوک بودند، برعهده گرفته بود، اما کارشناسان سازمان ملل متحد هیچ گونه ارتباط مستقیمی میان این دو گروه پیدا نکرده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "حمله تروریست ها به شرق کنگو جان 10 نفر را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تروریست ها به شرق کنگو جان 10 نفر را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید