خبرنگاران چهارمحال و بختیاری کمبودی برای ذخیره سازی گندم ندارد

به گزارش وبلاگ آریاگستر، شهرکرد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان خبر داد و گفت: این استان با داشتن 140 هزار تن ظرفیت انبار و سیلو، کمبود و محدودیتی برای ذخیره سازی گندم خریداری شده از کشاورزان ندارد.

خبرنگاران چهارمحال و بختیاری کمبودی برای ذخیره سازی گندم ندارد

کیقباد قنبری روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ آریاگستر گفت: خرید تضمینی محصول گندم استان از بهره برداران تا ابتدای شهریورماه در مرکز از پیش تعیین شده ادامه دارد.

به گفته وی، مطالبات گندمکاران در کمترین زمان ممکن پرداخت می شود و تا نهم تیرماه امسال همه مطالبات یکهزار و 600 تن گندم خریداری شده سال گذشته با کشاورزان تسویه شده است.

قنبری پیش بینی کرد: امسال افزون بر 50 هزار تن گندم به قیمت هر کیلوگرم 25 هزار ریال از کشاورزان خریداری شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری، خرید محصول کلزا را از دیگر برنامه های این شرکت مطرح کرد و گفت: امسال 101 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است که تا خاتمه زمان برداشت این محصول به 200 هزار تن خواهد رسید.

به گزارش وبلاگ آریاگستر، امسال از بیش از 120 هزار تن گندم در چهارمحال و بختیاری تولید می شود که 50 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری و ذخیره سازی می شود.

در سال زراعی جاری بیش از 60 هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری به کشت گندم اختصاص دارد که 24 هزار هکتار آن آبی و 36 هزار هکتار دیم است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چهارمحال و بختیاری کمبودی برای ذخیره سازی گندم ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهارمحال و بختیاری کمبودی برای ذخیره سازی گندم ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید