شناسایی یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه

به گزارش وبلاگ آریاگستر، خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: شب گذشته تست کرونای بیمار خانم 55 ساله در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

شناسایی یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه

دکتر جواد آقازاده 8اسفندماه در جمع وبلاگ آریاگستر اضافه نمود: این بیمار که چند روز پیش با علائم بالینی بیماری تنفسی و سابقه سفر زیارتی به قم و بازگشت به ارومیه را داشت از همان ابتدا بعنوان مورد مشکوک بستری و نمونه خون وی برای آزمایش کرونا به تهران ارسال شد و بلافاصله و بصورت کاملا ایزوله تحت مراقبت و درمان نهاده شد و امروز نتیجه آزمایش وی از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه نمود: خوشبختانه بیمار حال عمومی خوب و شرایط پایدار دارد و بنا به اظهار همکار متخصص عفونی طی چند روز آینده با تکمیل پروسه درمان مرخص خواهد شد و این نشان می دهد که کرونا قابلیت درمان دارد و از این لحاظ بسیار خوشحالیم .

دکتر آقازاده بابیان اینکه میزان بالای هوشیاری سیستم بهداشتی و درمانی استان موجب شد که بیمار به درستی بعنوان مورد مشکوک تلقی گردد و به سرعت درمان وی قبل از اعلام نتیجه آزمایش شروع گردد، اضافه نمود: امروز شاهدیم که علیرغم مثبت بودن آزمایش، حال بیمار رو به بهبود است و انشاالله بزودی ترخیص خواهد شد و از آنجاییکه ایزولاسیون کامل پزشکی و اصول حفاظت فردی کاملی انجام یافته بود امکان سرایت بیماری به همکاران ایجاد نشده است.

به گزارش وبلاگ آریاگستر به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی استان، وی اضافه نمود: ما معتقدیم که باید با مردم روراست و صادق باشیم لذا تاکید می کنم که اخبار مربوط به این بیماری را از منابع معتبر اخذ نمایند و با رعایت اصول بهداشت فردی و خود مراقبتی بر این بیماری غلبه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شناسایی یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید