واکنش سازمان ملل به اتهام وارده به دولت سوریه مبنی بر حمله به مراکز بهداشتی

به گزارش وبلاگ آریاگستر، یک کمیته تحقیقاتی سازمان ملل در گزارشی اتهام وارده به نیروهای سوری مبنی بر حمله به مراکز بهداشتی در حلب را رد کرد.

واکنش سازمان ملل به اتهام وارده به دولت سوریه مبنی بر حمله به مراکز بهداشتی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریاگستر ،کمیته تحقیقاتی سازمان ملل که به بررسی موارد خاص از جمله حمله به تأسیسات غیرنظامی در سوریه می پردازد در گزارشی گفت که این کمیته شواهد و مدارک کافی در زمینه دست داشتن دولت سوریه در حمله به بیمارستانهای تحت حمایت سازمان ملل در ادلب پیدا نکرده است.

در این گزارش با اشاره به حمله به بیمارستانی در کفر نابل آمده است؛ با توجه به اطلاعات موجود، این کمیته به این نتیجه رسیده که ممکن است این حملات توسط نیروهای دولت سوریه یا متحدان آن اجرا شده باشد. با این حال شواهد در دسترس برای انتساب آن به فرد یا گروه خاصی کافی نیست.

خبرگزاری تاس نوشت: این لحن در پنج گزارش قبلی سازمان ملل در حمله به تأسیسات این نهاد در سوریه نیز وجود داشته است.

این کمیسیون درباره حمله به یک کمپ پناهجویان اما گفته است که با احتمال خیلی بالا این حمله توسط گروههای تروریستی اجرا شده است.

این کمیته تحقیقاتی گزارش خود را به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ارائه کرده است تا برای توصیه به نهادهای هماهنگ کننده بشردوستانه سازمان ملل در ارتباط با سوریه مورد ملاحظه قرار بگیرد.

در ماه جولای 2019، دبیرکل سازمان ملل کمیته ای را برای بررسی حملات اجرا شده به تأسیسات زیرساختی غیرنظامی در ادلب سوریه تشکیل داد.

منبع : العالم

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش سازمان ملل به اتهام وارده به دولت سوریه مبنی بر حمله به مراکز بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به اتهام وارده به دولت سوریه مبنی بر حمله به مراکز بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید