طراحی گرافیکی و چاپ

اقدامات ضدکرونایی بانک ها در دوران پاندمی

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به برخی اقدامات لازم از سوی بانک ها در حمایت از کسب و کارها در دوران کرونا، گفت: تمدید بازپرداخت اقساط وام ها، یک گام اساسی است.

6 دی 1399

کد های ارسالی ناسا چگونه تبدیل به تصویر می شوند؟

بسیاری از داده ها و تصاویر خام گیل را می توان در گیت هاب (Github) مشاهده کرد. ناسا بخش زیادی از داده های خود را در این پایگاه در معرض بازدید عموم قرار می دهد و علاقه مندان می توانند خودشان در خانه به پردازش تصاویر بپردازند.

15 آبان 1399

فرصتی برای معرفی آثار تالیفی و پدیدآورندگان

به گزارش خبرنگاران ، بعداز اینکه برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و با اما و اگرهایی روبه رو شد، مدتی است خبرهایی از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به گوش می رسد و...

3 مهر 1399

کاوش در فضا دوباره به کتابفروشی ها رفت

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، سیارات دور، سیارات نزدیک، ستارگان دنباله دار و سیارک ها، ستارگان و کهکشان ها، خورشید و کره ماه عنوان های این مجموعه به شمار می رود که ترجمه آن را مجید عمیق بر عهده داشته است.

3 مهر 1399

خبرنگاران چهارمین جلسه دادگاه هلدینگ آفتاب برگزار گردید

مشهد- خبرنگاران- چهارمین جلسه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران در نظام مالی کشور مستقر در مشهد با موضوع رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به هلدینگ آفتاب برگزار گردید.

30 شهریور 1399

هشدار ترسناک؛ کرونا منجر به فلج شدن می گردد

یافته های جدید و شواهد مختلف و نگران کننده نشان می دهد ویروس کرونا در بدن بعضی از افراد مبتلا می تواند برای آنها فلج شدن را به میراث بگذارد.

22 شهریور 1399

خبرنگاران ساخت زبان مصنوعی حاوی نانوذرات برای چشیدن شربت افرا

تهران- خبرنگاران-محققان در پاسخ به نیاز تولیدکنندگان شیره افرا در کانادا با استفاده از نانوذرات طلا ابزار حسگری ساختند که می تواند به سرعت طعم شربت را معین کند.

8 شهریور 1399

زنی که اولین ویروس کرونا را کشف کرد

خبرنگاران: کاشف اولین ویروس کرونا دختر یک راننده اتوبوس اسکاتلندی بود که در 16 سالگی ترک تحصیل کرد. جون آلمیدا در ادامه زندگی به یکی از پیشگامان تصویربرداری از ویروس تبدیل شد و حالا دستاوردهایش در جریان همه گیری فعلی مجددا مورد توجه قرار گرفته است.

8 شهریور 1399

هتل اقامت قاضی منصوری کجا بود؟ ، درباره هتل Duke رومانی محل اقامت غلامرضا منصوری بیشتر بدانید

قاضی غلامرضا منصوری، متهم به فساد مالی بود که خبر مرگش در رومانی توسط رسانه ها اعلام شد. خودکشی وی در شرایطی رخ داد که برخی مدعی هستند از پنجره اتاقی در هتل Duke که در آن اقامت داشته سقوط کرده است.

7 شهریور 1399

مروری به چند کتاب گابریل گارسیا مارکز در آستانه ششمین سالمرگش

روزنامه اعتماد - بهمن فاطمی: نام گابریل گارسیا مارکز، نویسنده کلمبیایی و برنده جایزه نوبل در سال 1982 در ایران و شاید تا حد زیادی در دنیا، بیشتر با چند اثر بیشتر شناخته شده او به یاد می آید. در راس همه این آثار صد سال تنهایی او واقع شده است که به ویژه با ترجمه...

3 شهریور 1399